Da li snimate lozinke u Firefox-u i IE-u?

Kategorija: Savet :: Datum: 2008-05-22

Pregleda(30 dana/ukupno): 8 / 796

Kada ukucate lozinku u bilo koju web formu, i Internet Explorer i Firefox vas pitaju da li želite da zapamte vašu lozinku. Ako je to vaš računar, onda verovatno dajete potvrdan odgovor, tojest kliknete na Yes i pretraživač onda snimi lozinku u svoju bazu.

Kada ukucate lozinku u bilo koju web formu, i Internet Explorer i Firefox vas pitaju da li želite da zapamte vašu lozinku.

Ako je to vaš računar, onda verovatno dajete potvrdan odgovor, tojest kliknete na Yes i pretraživač onda snimi lozinku u svoju bazu.

Ova opcija u web pretraživačima je korisna ali zato postoji ozbiljan rizik da vaši podaci vezani za logovanje budu otkriveni, pogotovo u Firefox-u (toliko o pričama kako je Firefox bezbedniji od IE-a).

Kako da pronađete skladištene lozinke u Internet Explorer-u:

Iako IE skladišti vaše lozinke u šifrovanom obliku u Windows Registry bazi podataka, svako može lako da ih otkrije pomoću malog programa po imenu IE PassView.

Ovaj alat automatski prikazuje sve unose koji se automatski kompletiraju a snimljeni su u IE-u.

Kako da pronađete skladištene lozinke u Firefox-u:

U Firefox-u, to je mnogo jednostavnije i svako ko zna da koristi miš može da vidi sve vaše lozinke koje je snimio Firefox.

Putanja je Tools > Options > Security > Show Passwords. I eto ih, sve lozinke za koje ste tražili da ih Firefox zapamti su tu.

Zato da biste bili sigurni, obavezno poništite opciju “Prompt me to save passwords” u Internet Explorer-u i “Set Master Password” u Firefox-u.

Komentari:

Budite prvi koji će ostaviti komentar

Molimo, sačekajte da kreiramo formular...

Umetnost obmane

Umetnost obmane
Cena: 1,090.00
10% popusta za kupovinu 2 i više knjiga.

Autor pokazuje koliko su i najčuvaniji informacioni sistemi ranjivi pred odlučnim obmanjivačem koji se izdaje za administratora sistema ili za neku drugu, naizgled bezazlenu osobu. Budući da su priče sagledane i iz ugla napadača i iz ugla žrtve, Umetnost obmane istražuje zašto je svaki napad bio tako uspešan i kako se mogao izbeći, lakim i zanimljivim stilom.

više o knjizi

[Queries: 22] [0.2266 sec.]