KAKO DA napravite rezervne kopije vaših blog unosa na Bloggeru

Kategorija: Savet :: Datum: 2008-10-18

Pregleda(30 dana/ukupno): 6 / 793

Imajući u vidu da Google povremeno pati od slučajnog isključivanja naloga, možda tražite dobar način da napravite rezervnu kopiju podataka koje čuvate na Google serverima. Za Gmail, najjednostavniji način je verovatno da snimite poruke u Outlook ili Thunderbird.

Imajući u vidu da Google povremeno pati od slučajnog isključivanja naloga, možda tražite dobar način da napravite rezervnu kopiju podataka koje čuvate na Google serverima. Za Gmail, najjednostavniji način je verovatno da snimite poruke u Outlook ili Thunderbird.

Ali pravljenje rezervne kopije vašeg bloga pomoću Google Bloggera nije baš toliko razumljivo. Pre izvesnog vremena čuli ste sigurno za BlogBackupOnline, servis koji vam omogućava da napravite rezervne kopije postova na blogu, bez obzira da li koristite Blogger, Wordpress, TypePad ili većinu drugih popularnih servisa.

Ako koristite Blogger i radije snimate podatke na desktop možda ćete želeti da pogledate Blogger Backup. Ne postoji podrška za snimanje slika (što je BlogBackupOnline nedavno dodao), ali Blogger Backup je neverovatno brz i lak za upotrebu.

Možete da snimite sve vaše postove ili samo poslednjih 10, 25, 50 ili 100. Isto tako možete da ga podesite da kreira kompletnu rezervnu kopiju u određeno vreme i da snimite svaki post kao poseban fajl ili svaki post kao XML fajl. Buduća izdanja će snimati postove kao HTML ili PDF fajlove.

Komentari:

Budite prvi koji će ostaviti komentar

Molimo, sačekajte da kreiramo formular...

Internet Biblija

Internet Biblija
Cena: 2,290.00
10% popusta za kupovinu 2 i više knjiga.

Bez obzira na to da li ste novajlija u svetu Interneta ili iskusan korisnik, Internet Biblija vam postupno i pregledno otkriva sve što Internet može da ponudi! Iskoristite Internet za svoje lične i profesionalne potrebe - uspostavite vezu, brzo pronađite informacije i objavite sopstvene prezentacije na Webu.

više o knjizi

[Queries: 22] [0.2223 sec.]