Veze, linkovi
Kompjuter biblioteka
Korpa

Preporučujemo

CompTIA Security+: SY0-601 vodič za sertifikaciju

CompTIA Security+: SY0-601 vodič za sertifikaciju

Popust cena: 2200 rsd

Zaštita od zlonamernih programa (Malware analysis)

Zaštita od zlonamernih programa (Malware analysis)

Popust cena: 2100 rsd

KAKO DA držite bezbednim svoj laptop na putovanjima

Ako imate laptop, sigurno ga nosite sa sobom i na putovanja.  Ubedićete sebe da vam je neophodan. Slobodno ga ponesite, ali pre toga  pročitajte ove savete koji će vam  reći kako da ga držite bezbednim dok ste na putovanju.


     
  1. Postavite laptop. Uverite se da torba u kojoj se laptop  nalazi ima odgovarajuću postavu da se ne bi oštetio u toku putovanja.
  2.  
  3. Uvek ga imajte uz sebe. Nikada ga nemojte ostavljati bez  zaštite jer se lako može desiti da ga neko ukrade. Ako na aerodromu idete na  kafu ili čekate red da kupite krofnu, neka vam laptop bude pri ruci.
  4.  
  5. Obavezno napravite rezervnu kopiju podataka. Pre nego što  krenete na put obavezno napravite rezervnu kopiju važnih podataka, da ih ne  biste izgubili u slučaju da se laptop izgubi ili ošteti u toku putovanja.
  6.  
  7. Šifrirajte podatke. Zaštitite svoje podatke šifrom tako da  u slučaju da laptop dođe u ruke nekog drugog, podaci ne mogu da budu pročitani  i zloupotrebljeni.
  8.  
  9. Zabeležite informacije za identifikaciju. U slučaju da  izgubite laptop ili ga neko ukrade, na ovaj način imaćete sve potrebne  informacije za njegovu identifikaciju. Zapišite marku, model, serijski broj i  ostale informacije za identifikaciju.
  10.  
  11. Upotrebite BIOS lozinku. Zaštita laptopa korisničkim  imenom i lozinkom operativnog sistema je jako dobra ideja, međutim mnogo bolju  zaštitu ćete imati ako uključite zaštitu lozinkom na nivou BIOS-a, tako da  laptop ne može čak ni da se uključi bez ove lozinke.
  12.  
  13. Implementirajte udaljenu zaštitu podataka. Još jedan  način da sprečite da vaši podaci dođu u pogrešne ruke je da upotrebite  proizvode koji će vam omogućiti da sa udaljenosti uništite ili izbrišete  podatke sa svog laptopa.
  14.  
  15. Upotrebite prenosivi drajv za skladištenje. Ako idete na  put da biste poslovnim partnerima prikazali svoju ideju, obavezno nosite kopiju  podataka na USB drajvu ili nekoj drugoj vrsti prenosivog skladišta.
  16.  
  17. Ali, najbolje rešenje od svih je da ostavite laptop kod  kuće. Kada pročitate sve ove savete i shvatite kakve se sve opasnosti nalaze  napolju za vaš laptop, verovatno ćete poželeti da laptop ostavite kod kuće i da  sve potrebne podatke ponesete na put na prenosivom disku, USB-u, CD-u ili  DVD-u.

 

         
Twitter Facebook Linkedin Pinterest Email
         

Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Ostavite komentar Ostavite komentar

 

 

 

Veze, linkovi
Linkedin Twitter Facebook
 
     
 
© Sva prava pridržana, Kompjuter biblioteka, Beograd, Obalskih radnika 4a, Telefon: +381 11 252 0 272