Veze, linkovi
Kompjuter biblioteka
Korpa

Preporučujemo

QuarkXPress 6

QuarkXPress 6

Popust cena: 440 rsd

InDesign CS2 praktične vežbe

InDesign CS2 praktične vežbe

Popust cena: 1150 rsd

KAKO DA kreirate šablone u Dreamweaveru

Šablon je  uobičajena struktura web sajta koju koristi većina vaših web stranica. Obično  web sajtovi prate standardnu strukturu.


Zamislite da vaš  web sajt ima 25 stranica. Ako treba da napravite male promene, trebaćete da  prođete kroz svih 25 stranica da biste ručno odradili promene. Ali pomoću  šablona treba da promenite u šablonu i sve stranice će se automatski ažurirati.  Evo kako da kreirate šablon u Dreamweaveru:

     
  1. Napravite web  stranicu kao i obično sa osnovnom strukturom sajta. Ovo bi trebalo da bude  zajedničko za većinu stranica vašeg sajta.
  2.  
  3. Kada kreirate  strukturu u liniji menija izaberite File i kliknite na Save As Template, dajte  šablonu ime i kliknite na Save.
  4.  
  5. Plava linija u  vrhu prozora prikazaće <<Template>>. Sada se nalazite u šablonu.  Šablon je automatski snimljen u direktorijum koji se zove Templates. Možete da  kreirate koliko god šablona želite.
  6.  
  7. Sada treba da kreirate  delove šablona tako da mogu da se menjaju i da možete da ubacite željeni  sadržaj i informacije koje su jedinstvene za dati deo sajta. Pošto će se glavni  sadržaj stranice stalno menjati, kreirajmo sada to područje. Na primer, belo  područje u sredini stranice je očigledno područje koje može da se modifikuje  pošto je sadržaj jedinstven za svaku stranicu.
  8.  
  9. Da biste  kreirali područje koje može da se edituje potrebno je da kursor bude u datoj  lokaciji, zatim izaberite Modify > Template > New Editable Region, dajte  odgovarajuće ime.

Možete da  nastavite sa promenama i da isprobate različite razmeštaje, dodajete nove  sadržaje i tako dalje.


 

         
Twitter Facebook Linkedin Pinterest Email
         

Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Ostavite komentar Ostavite komentar

 

 

 

Veze, linkovi
Linkedin Twitter Facebook
 
     
 
© Sva prava pridržana, Kompjuter biblioteka, Beograd, Obalskih radnika 4a, Telefon: +381 11 252 0 272