Veze, linkovi
Kompjuter biblioteka
Korpa

Preporučujemo

Naučite Swift 3

Naučite Swift 3

Popust cena: 1100 rsd

KAKO DA lako organizujete vaše fajlove na Mac-u

Danas ćemo se pozabaviti jednim Mac programom za Leopard koji je namenjen organizovanju i lakom pronalaženju vaših fajlova. Ime ove aplikacije je  Together 2.0. Together, prethodno poznat po imenu Keep it Together (KIT), je prilično atraktivna aplikacije od Reinvented Software koja obećava lak način za skladištenje raznih vrsta fajlova na istom mestu i njihovo lako pronalaženje kada su vam potrebni. Upotrebom drag-and-drop interfejsa i dobrih strana Spotlight-a i Quick Look-a u Leopardu, Together puno obećava kao program za lako i efikasno organizovanje fajlova.

U suštini, Together radi putem prevlačenja i puštanja fajlova i direktorijuma direktno u aplikaciju, ili u ciljnu grupu ili direktorijum u Shelf-u, meniju sa strane kojem se može brzo pristupiti sa desktopa, bez obzira na program koji trenutno koristite. Nakon toga vi možete da imenujete i dodeljujete tagove ovim stavkama i dodajete beleške ili obavljate manja editovanja. Neki delovi programa su nas podsetili na Google Notebook, sa tom razlikom što Together nije isključivo web zasnovan. Na primer, ja sam mogao da prevučem i pustim grafike sa web stranica u Together 2.0, bez da sam prethodno morao da snimim i otvorim fajl u odvojenom prozoru. Isto tako, selektovani tekst je kopiran (sans markup) u novi tekstualni fajl. Web arhive mogu da se kreiraju unutar Together 2.0, ili od postojećih bookmarkova ili od ručnog URL - a - tekst na tim stranicama može trenutno da se edituje.

Iako ima puno toga da se voli u Together 2.0, postoje neki aspekti programa koji ga čine problematičnim ako nameravate da ga koristite duže vreme i za organizovanje važnih podataka. Po standardnom podešavanju, bilo koji fajl ili direktorijum koji se prevuče ili ručno importuje u Together 2.0 se fizički kopira u Together-ov 2.0 direktorijum (a to je ~/Documents/Together/x). To nisam otkrio sve dok nisam pokušao da importujem čitav Documents direktorijum, misleći da će samo da linkuje fajlove a ne da ih kopira. Umesto toga, dobio sam 17 GB podataka koji su kopirani, u (ironije) poddirektorijum originalne lokacije. Čak i nakon što sam promenio podešavanje "link to files" (move opcija takođe postoji), prevlačenje direktorijuma muzike u Together 2.0 je i dalje za rezultat dalo kreiranje kopije fajlova u Together-u. Ovo nije mali problem, kako sa stanovišta prostora na har drajvu (kome treba identična kopija fajlova koje najčešće koriste u direktorijumu koji je program sam odredio?) tako i sa stanovišta svrhe samog programa - za koji smo mislili da indeksira fajlove iz različitih izvora u jednom području kojem lako može da se pristupi, nezavisno od njihove stvarne lokacije.

Pored svega navedenog, program je uradio nekoliko čudnih stvari sa shelf GUI-jem, koje smo uspeli da rešimo samo tako što smo restartovali program. Zatim, ako pokrenete muziku ili video fajl u Together-u 2, a onda kliknete na neki drugi element, muzika prestaje. Ovo se najverovatnije dešava zato što Together koristi Quick Look za prikazivanje fajlova a Quick Look ne dozvoljava da bude pokrenuto više od jedne instance istovremeno (barem što se tiče dva muzička ili video fajla), što nas prilično nervira.

Uprkos svemu navedenom, ako vam treba lak način za organizovanje različitih vrsta fajlova ili projekata u jednom prostoru kojem lako možete da pristupite, trebalo bi da daunlodujete Together 2.0. Postoji potpuno funkcionalna verzija sa trial periodom od 15 dana. Program košta 39 dolara za nove korisnike i 14.95 dolara za korisnike koji nadgrađuju stariju verziju Keep It Together.

Adresa: Together 2.0

 

         
Twitter Facebook Linkedin Pinterest Email
         

Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Ostavite komentar Ostavite komentar

 

 

 

Veze, linkovi
Linkedin Twitter Facebook
 
     
 
© Sva prava pridržana, Kompjuter biblioteka, Beograd, Obalskih radnika 4a, Telefon: +381 11 252 0 272