Pogledajte korpu | Knjiga u korpi: 0 | Pošaljite narudžbinu
Kategorija: Savet :: Datum: 2008-02-05
Pregleda(30 dana/ukupno): 5 / 755
Budimo iskreni, nije svako ko radi na računaru supergik, što znači da ćete često morati da tražite pomoć od drugih. Ponekad će rešenje problema zahtevati da ukucate u komandni prompt ono što vam kažu vaši pomagači i kažete im koji ste rezultat dobili … ali kako da kopirate tekst u Clipboard kako biste mogli da ga pošaljete e-mail-om ili na neki drugi način?
Budimo iskreni, nije svako ko radi na računaru supergik, što znači da ćete često morati da tražite pomoć od drugih. Ponekad će rešenje problema zahtevati da ukucate u komandni prompt ono što vam kažu vaši pomagači i kažete im koji ste rezultat dobili … ali kako da kopirate tekst u Clipboard kako biste mogli da ga pošaljete e-mail-om ili na neki drugi način?
Ja sam dugo vremena mislio da je to svima jasno, ali izgleda da mnogo ljudi (uključujući i mnogo iskusnih korisnika) ne zna kako se to radi. Postoje dve opcije, standardno kliktanje desnim tasterom miša … ili QuickEdit mod. Objasnićemo obe tehnike.
Aktivirajte QuickEdit Mod
Kliknite levim tasterom miša u gornji levi ugao prozora komandnog prompta a onda izaberite Properties (ili upotrebite Alt+Space P)
Na Options kartici, potvrdite polje "QuickEdit Mode" a onda zatvorite okvir za dijalog.
Ovo je bilo lako, zar ne?
Kopirajte / Pejstujte u QuickEdit Modu
Ako ste aktivirali ovaj mod, vi možete da kliknete levim tasterom miša bilo gde u prozoru i nacrtate okvir oko teksta koji želite da selektujete.
Nakon što ste selektovali tekst, vi možete ili da kliknete desnim tasterom miša bilo gde u prozoru ili možete da pritisnete Enter da biste kopirali izabrani tekst u Clipboard.
Da biste pejstovali sadržaj u komandni prompt, jednostavno upotrebite desni taster miša bilo gde unutar prozora kada se ne nalazite u "Select" modu.
Kopirajte / Pejstujte pomoću kontekstnog menija
Ako ne želite da promenite nikakva podešavanja, možete da upotrebite kontekstni meni do kojeg dolazite preko klika sa desnim tasterom miša da biste kopirali i pejstovali tekst. Imajte na umu da se kontekstni meni ne pojavljuje ako ste aktivirali QuickEdit mod.
Kliknite desnim tasterom miša na pozadinu prozora i izaberite "Mark", a onda izvucite okvir oko teksta koji želite da kopirate.
Nakon što ste izabrali tekst koji želite, upotrebite desni taster miša ili taster Enter da biste kopirali izabrani tekst u Clipboard.
Da biste pejstovali u prozor, kliknite desnim tasterom miša i izaberite "Paste" opciju u meniju.
Budite prvi koji će ostaviti komentar
Molimo, sačekajte da kreiramo formular...
Windows Server 2008 MCTS Ispit 70-643
Cena: 1,900.00
10% popusta za kupovinu 2 i više knjiga.